• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Największe zalety UE

{Zwiedzanie pięknej Portugalii
Portugalia to niewątpliwie jeden z najbardziej urokliwych krajów w Europie. Choć generalnie Portugalia jest o wiele mniej popularna wśród turystów, aniżeli Hiszpania, a więc sąsiad Portugalii, to nie jest powiedziane, iż Portugalia jest w jakimś stopniu gorszym państwem. W szczególności, że Portugalia jest relatywnie tania, na pewno tańsza, aniżeli Hiszpania. No dobrze, co zatem warto zobaczyć w Portugalii? Cóż, trzeba otwarcie napisać, że Portugalia ma bardzo dużo do zaoferowania. Na dobry początek warto pod uwagę brać Lizbonę. Naturalnie Lizbona to stolica oraz największe miasto w Portugalii. To również najbogatsze miasto, a jego mieszkańcom daleko do stereotypu typowego Portugalczyka.
Mowa w tym momencie o tym, iż Lizbona jest nawet kilkukrotnie bogatsza, niż inne regiony kraju, który być może nie jest zbyt biedny, ale jednakże daleko mu do zamożności – np. za kilka lat nasz kraj będzie bogatszy od Portugalii. Lizbona to jedna z najładniejszych stolic europejskich, chociażby z takiego powodu, że jest bardzo klimatyczna. Jeśli już mówimy o klimacie, nie można nie wspomnieć o przepięknych plażach, które są wymarzone dla fanów plażowania i kąpieli w ciepłej wodzie. Choćby miejscowość Lagos jest fantastycznym miejscem na odpoczynek. A na koniec warto wspomnieć o słynnym mieście Porto. Porto to ładne miasto, które jest nie tylko ładne, ale także w jakimś stopniu oryginalne.|Włochy – jeden z najpiękniejszych krajów na świecie
Bardzo wiele osób nawet twierdzi, iż Włochy to najpiękniejszy kraj na całym świecie. Trudno generalnie dziwić się tak powszechnemu uwielbieniu Włoch, przecież Włochy mają do zaoferowania nie tylko ładne miasta albo ciepłe plaże, ale również dały nam artystów, smakowite jedzenie czy szybkie auta. Warto jednakże skupić się bardziej na zwiedzaniu Włoch. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest to, aby do Włoch dostać się za pośrednictwem linii lotniczych. Z Polski codziennie latają jakieś samoloty do Włoch – przede wszystkim chodzi o Rzym i Mediolan. I właśnie Rzym i Mediolan warto na dobry początek zobaczyć.
Chociaż akurat Mediolan w wielu przypadkach zbiera raczej negatywne opinie, a więc najlepszym punktem startowym jest Rzym – jedno z najwspanialszych miast na świecie. Warto również zobaczyć Wenecję, która jest bardzo klimatycznym miastem, idealnym dla niepoprawnych romantyków. Znakomite są także miasta zlokalizowane w Toskanii. Oczywiście chodzi o słynną Florencję, która jest rajem dla miłośników sztuki. Nie można nie zobaczyć Pizy, w szczególności Krzywej Wieży, ale również warta większej uwagi jest Siena – stosunkowo niewielkie miasto, które jest jednak jednym z najładniejszych miejsc na Ziemi. Generalnie Włochy mają tak dużo do zaoferowania, że zabraknie dnia, aby omówić wszystkie interesujące miejsca. To pokazuje wielkie znaczenie Italii.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy z nas z niecierpliwością czeka na jakże wspaniały okres którym jest urlop. Po długich miesiącach nurzącej pracy w końcu nadchodzi ten moment gdy możemy razem z rodziną wyruszyć na wspólny wypoczynek. Teraz opcji w tymże aspekcie posiadamy tak dużo, iż trudno bywa wybrać. Dobrze jest zapoznać się szczegółowo z propozycjami różnych biur podróży, które mają nierzadko do zaproponowania wiele interesujących lokalizacji w dobrej cenie.
Jeżeli jedynie posiadamy tego rodzaju możliwość i chcemy trochę zaoszczędzić, warto zdecydować się na wakacje w nie tak bardzo popularnych miesiącach. Oprócz tego, iż ceny wtedy są o wiele niższe, to liczba wczasowiczów w najpopularniejszych miejscach jest także mniej frustrująca. Decydując się na cel naszej podróży pamiętajmy także by oprócz wartości wypoczynkowych, takich jak plaża czy dobrej klasy hotel, pomyśleć dodatkowo o jakiś atrakcjach.
Idealnym miejscem, w którym można połączyć ze sobą świetną pogodę i interesujące miejsca do zwiedzania jest z pewnością Grecja. Stolica tegoż kraju, a więc Ateny, jest zupełnie przepełniona wielką historią, którą wszyscy powinni znać. Wybierając się na wycieczkę do Grecji można być pewnym, że nie dopadnie nas nuda. W każdym momencie bowiem Ateny zaskoczą nas kolejnymi wspaniałymi budowlami i legendami.|Wspaniała podróż do Australii
Australia to kraj, który według wielu ludzi może być uważany za niemalże raj. Przecież to piękne państwo, w którym ciągle świeci słońce, zarobki są przyzwoite, a na dodatek cały kraj jest świetnie zorganizowany. Nie dziwi zatem to, iż Australia jest takim miejscem, do którego pragnie pojechać naprawdę wielu turystów. Jeżeli należysz do owego grona, powinieneś przede wszystkim wiedzieć, że wypad do Australii to gigantyczny wydatek finansowy. To w końcu kraj zlokalizowany na końcu świata – z naszego punktu widzenia, zatem same bilety na samolot kosztują majątek. Jednak jeśli postaramy się, zapewne uda się nam zwiedzić ten wspaniały kraj. Należy najzwyczajniej w świecie ustalić dla siebie cel!
A należy jasno przyznać, że Australia może zaoferować dla podróżnych dużo atrakcji. Naturalnie Sydney, które we wszelkich rankingach jest umieszczane na pierwszych miejscach, jeżeli pod uwagę się weźmie satysfakcję mieszkańców z życia. Sydney ma do zaoferowania wiele zabytków, na przykład słynną Operę, lecz także wiele innych miejsc. Ciekawym miejscem jest również Melbourne – a więc miasto, gdzie jest organizowany Australian Open. Wbrew pozorom, w Australii raczej nie mieszka wielu ludzi – około 20 milionów. Można powiedzieć, iż większość mieszkańców Australii mieszka w wielkich miastach we wschodniej części kraju – chociaż jest również spore miasto Perth, które jest położone na zachodzie, a więc jego mieszkańcy są niejako trochę odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim co do wielkości krajem na świecie, który może każdemu z nas zaoferować sporo rewelacyjnych widoków oraz Najbardziej znaczące zalety UE
Chociaż UE to aktualnie siedlisko wielkiej biurokracji oraz wartości, które ogólnie nie służą naszemu kontynentowi, w tym również Polsce, to jednakże wydaje się, iż z polskiego punktu widzenia Unia Europejska ma o wiele więcej atutów, aniżeli wad. W końcu jeśli po 1990 roku byśmy nie poszli za Unią, Zachodem, bylibyśmy dużo biedniejszym krajem, które do tego byłoby pod strefą rosyjskich wpływów. Absolutnie żadna osoba, która choćby odrobinę orientuje się na zagadnieniach mających związek z geopolityką, świetnie wie, że wybór Polski był bardzo prosty – Unia Europejska, Zachód bądź Rosja, Wschód. Takie są realia, zatem trudno z nimi polemizować.
Dużym atutem wejścia Polski do UE jest otworzenie dla Polaków europejskich granic. Oczywiście na przykład mieszkańcy Szwajcarii także nie mają większych problemów z przekraczaniem granic, lecz to specyficzne państwo. Nie możemy także zapominać o dziesiątkach miliardów euro z unijnych funduszy. Chociażby drogi są częściowo budowane za pieniądze, które dała nam Unia Europejska. Nie można zapominać, iż jakimś atutem UE jest także to, że możemy inwestować pieniądze w przykładowo Wielkiej Brytanii albo Hiszpanii. Wydaje się więc, iż to bardzo dobrze, że w roku 2003 nasi rodacy powiedzieli jednogłośnie tak Unii Europejskiej. Bo jeśli nie Unia Europejska, to niby co?

1. Przejdź do strony

2. Dowiedz się więcej

3. Kliknij dla szczegółów

4. Odwiedź stronę

5. Sprawdź teraz

Categories: Turystyka

Comments are closed.